Jel Tırnak Onikoplasti Uygulaması

Jel Tırnak Onikoplasti Uygulaması

Onikoplasti yani jel tırnak uygulaması; batık tırnak enfeksiyonu gerçekleşen, kalınlaşan ve deforme olan tırnakların yatağının düzenlenmesi için gerçekleştirilir. Farklı yollarla kaybedilen tırnağın özel maddelerle dolgu yapılması sonucunda tırnak yatağını genişletir. Bu sayede tırnak daha düzgün bir biçimde uzama imkanı elde eder.

 

Tırnak yatağı genişletilmesinde kullanılan onikoplasti uygulaması nasıl gerçekleşir? Öncelikle tırnak profesyonel aletler yardımıyla temizlenir ve şekillendirilir. Ardından tırnağın temizlenen ve kayba uğrayan kısmına, özel bir malzeme yardımıyla form kazandırılır ve şekillendirilir. Böylelikle tırnak yatağı tedavi edilirken tırnak da standart bir görünüme kavuşur. Hastaların günlük yaşamında estetik kaygı yaşamaması açısından düzgün tırnaklar önemli bir gereksinimdir.

 

Peki tırnaklar tedavi sürecinden sonra nasıl eski haline döner? Bu süreçte hasta nelere dikkat etmelidir? 

 

Tedavi sürecinde tırnaklar kısa ve temiz tutulmalıdır. Tırnağın zarar görebileceği herhangi bir darbeden korunmalıdır. Ortopedik ve rahat ayakkabılar tercih edilmeli, özellikle yaz aylarında ayağın ayakkabı içerisinde bulunma süresi minimuma indirgenmelidir. Ayakkabı içerisinde ayağın fazla tutulmaması sıcak havalarda hızlı üreyen mantar enfeksiyonundan korunmak için önemlidir.